SM8035FT25R0
Mfr.Part #
SM8035FT25R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 25 OHM 1% 4W 8035
Stock
123
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
8035 J-Lead
Power (Watts) :
4W
Resistance :
25 Ohms
Supplier Device Package :
8035
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%